ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α‘ ΤΟΠΙΚΗΣ «IDEA CENTER»

Τσικλητήρας Πύλου - Σπερχογεία 0-3
Χώρα - Πανιώνιος 0-0
Αίας - Πατίστα 3-1

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε από την Πύλο η Σπερχογεία, επικρατώντας με 3-0 του τοπικού Τσικλητήρα. Οι φιλοξενούμενοι έθεσαν τις βάσεις για τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν στο 30’ με τον Αθανασόπουλο και ενώ ο Τσικλητήρας έχασε ευκαιρίες με τους Δ. Καλδή και Δούνια. Στο 58’ ο Ζευγίτης είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Ψηλοπαναγιώτη και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες. Δύο λεπτά αργότερα από την συνεργασία Χριστόπουλου - Αηδόνη - Αθανασόπουλου, ο τελευταίος σκόραρε για το 0-2 και κάπου εκεί κρίθηκε το ματς. Το τελικό 0-3 σημείωσε ο Σωτηράκος στο 85’ ολοκληρώνοντας ιδανικά αντεπίθεση της Σπερχογείας που πήρε εύκολα τη νίκη χάρη στην εμπειρία της, καθώς η Πύλος αγωνίστηκε με πολλούς νεαρούς σε ηλικία παίκτες.
Το ματς διαιτήτευσε ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς τους Αλεξέα, Καστανά.
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Νικολόπουλος, Μαραγκός, Β. Πανταζόπουλος, Ζευγίτης, Κατσούλης (65’ Λακριντής), Κωστάκος, Γουρνάς (70’ Κατσιγιάννης), Λυμπερόπουλος, Διακουμής, Δ. Καλδής (49’ Π. Καλδής), Δούνιας.