Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2008

Α‘ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Κέρδισε και στην Πύλο ο ΓΣ Μεσσήνης

Παρά την απουσία των Δημήτρη Κουτίβα, Σταύρου Φιλόπουλου και Νίκου Σπανουδάκη, ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας της Α‘ κατηγορίας ΓΣ Μεσσήνης κέρδισε και στηνΠύλο τον ανανεωμένο τοπικό Ν.Ο. με σκορ 54-38. Οι “κιτρινόμαυροι“ πρωτοπόροι της βαθμολογίας της Α‘ κατηγορίας αντιμετώπισαν ορισμένα προβλήματα από τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, στο τέλος του οποίου προηγήθηκαν με 29-25. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι σαφώς περισσότερες λύσεις και η εμπειρία έδωσαν την νίκη στον ΓΣ Μεσσήνης με το υπέρ του τελικό 54-38. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Δ. Διακουμής, Τσέκας ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Χαραλαμπόπουλος και Στυλιανόπουλος.
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι Πλάγος και Παλέγκας.
ΝΟ ΠΥΛΟΥ (Οικονομίδης): Κυριακόπουλος, Βασιλόπουλος, Μαντόγιαννης 2, Ι. Διακουμής, Δ. Διακουμής 17 (3 τρ.), Τσέκας 12, Δημητρόπουλος 1, Τσαγκάνης, Φ. Μπιλάλι 3 (1 τρ.), Σικαλιάς 3, Φουρτούνης.